Prejdite si najčastejšie kladené otázky (FAQ)

Odpovieme vám na všetky vaše otázky. Tu si pozrite tie najčastejšie.

Čo znamená skratka VSD?

VSD je skratkou anglických slov Variable Speed Drive. VSD umožňuje, aby bola rýchlosť otáčok motora premenlivá, presne podľa aktuálnych požiadaviek spotreby stlačeného vzduchu. Otáčky sú regulované integrovanou riadiacou jednotkou Elektronikon® Graphic.

Aký je rozdiel medzi bežnými kompresormi a kompresormi s technológiou VSD+?

Unikátna technológia VSD+ stojí na dvoch hlavných pilieroch. Kladie veľký dôraz na spoľahlivosť a dôsledne sa zameriava na znižovanie prevádzkových nákladov. Využíva hermeticky uzatvorené motory s permanentným magnetom s krytím IP66, ktoré ponúkajú najvyššiu účinnosť IE4. Ďalšia výhoda, ktorú technológia VSD+ prináša, je chladenie motora pretekajúcim olejom, ktorého teplotu priebežne monitoruje počítač. Novokoncipovaná skriňa kompresora je rozdelená na teplú a studenú časť a na časť uzatvorenú a otvorenú. Vertikálna konštrukcia kompresora má zásadný vplyv na celkovú spoľahlivosť, radikálne zníženie hlučnosti a na významnú úsporu zastavanej plochy.

Aké si môžete obstarať varianty kompresorov?

V ponuke pre vás máme pripravené kompresory s výkonom hlavného elektromotora od 7kW do 75kW. Podľa požiadaviek a potrieb vašej konkrétnej prevádzky vieme kompresory dodatočne vybaviť o integrovanú kondenzačnú sušičku, výmenník na spätné využívanie odpadového tepla či filtre na úpravu stlačeného vzduchu.

Koľko s technológiou VSD+ ušetríte peňazí? Je možné zmerať dopredu predpokladané úspory?

S unikátnou technológiou VSD+ môžete usporiť až 50% nákladov na elektrickú energiu. A navyše. ZADARMO vám zmeriame vaše existujúce kompresory priamo v prevádzke a s pomocou špeciálneho softvéru vám vyčíslime úspory, ktoré vám prinesie technológia VSD+. Kontaktujte nás a objednajte si u našich špecialistov kontrolné meranie.

Ako funguje servis v Atlas Copco?

Každý náš zákazník, a rovnako tak tomu bude aj vo vašom prípade, má v Atlas Copco svojho odborného konzultanta, ktorý má dokonalý prehľad o kompresorovni vo vašej firme. V prípade, že nastane akýkoľvek problém, stačí ho len kontaktovať. Uvidíte, že vám vyjde v ústrety. Obratom si s vami dohodne termín opravy a vyrieši všetky náležitosti. Servis robia naši technici, ktorí sú pravidelne školení. Školenia obsahujú teoretickú aj praktickú časť a každý technik vie opraviť všetky typy kompresorov Atlas Copco. Našich technikov nájdete po celom území ČR, tak, aby vám boli čo najbližšie.

Poradíme vám, kontaktujte nás ešte dnes

Obráťte sa so svojimi otázkami na našich odborníkov. Radi vám so všetkým pomôžeme. Napíšte nám!